5 تعریف زبان آموزان

ویدئو آموزشی تعریف زبان آموزان با کیفیت معمولی

ویدئو آموزشی تعریف زبان آموزان با کیفیت عالی

به منظور تعریف و مدیریت زبان آموزان از منوی ثبت نام وارد بخش ثبت نام و مدیریت کاربران می شوید.
در این فرم تمام اشخاص سیستم قرار دارند. برای تعریف زبان آموز جدید شما باید بر روی کلید + کلیک کرده و سپس اطلاعات را وارد نمایید.
توجه داشته باشید که فرم تعریف اشخاص در سیستم یکسان می باشد اما موارد مورد نیاز متفاوت خواهد بود.
در ادامه فیلد های مورد نیاز اساتید را به تفصیل توضیح میدهیم
نوع کاربری : حتما باید زبان آموز انتخاب شود
نکته : انواع کاربری در سیستم قابل ثبت می باشند اما تنها موارد سیستمی قابلیت استفاده از اپلیکیشن را دارا خواهند بود بنابراین شما باید از نوع های کاربری تعریف شده پیشفرض برای زبان آموزان خود استفاده کنید.
نحوه ثبت نام -> طریقه ثبت نام شخص را وارد نمایید . این قسمت قابلیت ثبت مورد جدید را نیز دارا می باشد که شما می توانید از قسمت تنظیمات -> اطلاعات پایه ، رفته و سپس فیلد نوع داده را نحوه ثبت نام انتخاب نمایید و سپس موارد را ثبت کنید.
نام -> باید برای زبان آموز وارد شود
نام خانوادگی -> به صورت اجباری باید وارد شود
نام انگلیسی -> در صورتی که نام فارسی در دیتابیس نام ها وجود داشته باشد به صورت اتوماتیک پٌر خواهد شد. در غیر اینصورت باید به صورت دستی وارد نمایید
نام خانوادگی انگلیسی -> در صورتی که نام خانوادگی فارسی در دیتابیس وجود داشته باشد به صورت اتوماتیک پٌر خواهد شد در غیر اینصورت باید به صورت دستی وارد نمایید.
نام پدر -> در صورت تشابه اسمی کاربرد خواهد داشت
کد ملی -> به صورت پیشفرض رمز شخص خواهد بود بنابراین به صورت صحیح وارد شود
نکته : در صورتی که کدملی را ندارید و تمایل به ادامه کار دارید می توانید از آیکن کنار فیلد استفاده نمایید و یا از کلید ترکیبی اسپیس برای پر شدن اتوماتیک این فیلد اقدام کنید.
تاریخ تولد -> برای ارسال پیام تبریک کاربرد خواهد داشت
وضعیت -> تنها افراد فعال ،قادر به انجام فعالیت در سیستم خواهند بود ، بنابراین زبان آموزانی که دیگر در مجموعه شما فعالیت ندارند را بهتر است که به جای حذف، ویرایش کرده و غیرفعال کنید.
جنسیت -> جنسیت شخص را انتخاب کنید
وضعیت تاهل -> وضعیت تاهل شخص را انتخاب کنید
انتخاب پدر و مادر -> در صورتی که تمایل دارید به والدین اشخاص اطلاع رسانی کنید و یا دارای پنل والدین (تحت وب ) می باشید می توانید از این قسمت والدین شخص را مشخص کنید. در صورتی که والدین شخص قبلا در سیستم ثبت شده اند از طریق کلید پایین فرم می توانید آن را انتخاب نمایید و در غیر اینصورت می توانید با ورود اطلاعات عمومی شخص ، والدین شخص را در سیستم ثبت نمایید. توجه داشته باشید در صورتی که تمایل دارید مواردی چون هشدار ارسال پیامک بدهی ، غیبت و یا هر هشدار دیگری برای والدین ارسال شود باید وی را در این بخش ثبت کرده باشید.
رخدادها -> در صورتی که تمایل دارید اطلاعات رخدادی اضافه ای از اشخاص نظیر تاریخ ازدواج را در سیستم خود داشته باشید
از این قسمت می توانید ثبت نمایید. (انواع تاریخ در بخش تنظیمات -> اطلاعات پایه ، قابلیت ثبت مورد جدید را دارد.)
استان و شهر -> این 2 گزینه را انتخاب نمایید توجه داشته باشید در صورتی که استان و شهر مد نظر شما در سیستم موجود نبود می توانید با تایپ آن و زدن کلید اینتر مورد را به سیستم اضافه نمایید همچنین این کار از منوی تنظیمات قسمت اطلاعات پایه امکان پذیر می باشد
اطلاعات تماس -> اطلاعات تماس را باید وارد نمایید تا در صورت نیاز به اطلاع رسانی برای این کار مشکلی نباشد
توجه فرمایید : شما برای اشخاص می توانید به تعداد نامحدود اطلاعات تماس را وارد کنید ولی فقط یک مورد از هر نوع آن به صورت پیشفرض خواهد بود به عنوان مثال شخصی که چند تلفن همراه دارد فقط یکی از آنها را باید پیشفرض انتخاب کنید و اطلاع رسانی ها و پیامک ها به شماره پیشفرض ارسال خواهد شد.
شما انواع اطلاعات تماس را نیز می توانید به سیستم اضافه کنید که برای این کار می توانید به منوی تنظیمات -> اطلاعات پایه مراجعه کرده و نوع داده ای را تعریف انواع اطلاعات تماس انتخاب نمایید
وضعیت شغلی -> برای ارسال پیام تبریک شغلی و همچنین گزارش گیری برای برگزاری دوره های تخصصی کاربرد خواهد داشت.
شما می توانید وضعیت شغلی را در صورتی که در سیستم وجود نداشته باشد با تایپ کردن و زدن اینتر ثبت نمایید همچنین از قسمت تنظیمات ، اطلاعات پایه قابل مدیریت می باشد.
سوابق تحصیلی -> برای گزارش گیری و برگزاری دوره های تخصصی کاربرد خواهد داشت
نکته » برای زبان آموزان مقطع ابتدایی ، رشته ابتدایی و برای زبان آموزان مقطع راهنمایی نیز رشته راهنمایی تعریف کنید تا در بعد بتوانید خروجی های مناسبی دریافت کنید
برای افزودن مقطع و رشته می توانید با تایپ در فیلد مذکور و سپس زدن کلید اینتر مورد جدیدی را ثبت نمایید
در فیلد توضیحات نیز می توانید در صورت نیاز اطلاعات اضافی مورد نیاز خود را ثبت نمایید.
در صورتی که کاربر دارای چند مدرک تحصیلی می باشد نیز در این فرم امکان ثبت وجود دارد.
پس از ثبت بر روی تایید کلیک نمایید.
آموزشگاه قبلی -> آموزشگاه قبلی برای این کاربرد دارد که شما می خواهید بررسی کنید تا از رقبای خود چه تعداد زبان آموز به شما مراجعه کرده اند و یا اینکه متقاضی یادگیری زبان قبلا در چه موسساتی زبان آموز بوده است.
در این قسمت نیز می توانید چند آموزشگاه برای یک شخص ثبت کنید.
همچنین در صورتی که اطلاعات قبلا در سیستم ثبت نشده باشد می توانید از قسمت چپ فرم مورد جدید را ثبت نمایید.
آموزشگاه های قبلی از قسمت تنظیمات -> اطلاعات پایه نیز قابل مدیریت می باشد.
محل تحصیل -> محلی که کاربر شما تحصیل میکند مثل مدرسه و یا دانشگاهی که در حال تحصیل می باشد را می توانید انتخاب کنید تا بتوانید خروجی های مورد نیاز خود را در آینده دریافت کنید و تبلیغات خود را هدفمندانه تر در این مکان ها انجام دهید.
در صورتی که محل تحصیل مورد نیاز در لیست موجود نیست ، میتوانید از قسمت چپ فرم آن را ثبت نمایید.
همچنین موارد تحصیل در قسمت تنظیمات -> اطلاعات پایه قابلیت افزودن و مدیریت را دارد.
معرف -> معرف یکی از فیلدهای مهم برای زبان آموز می باشد تا شما بتوانید عملکرد معرفی کاربران خود را بسنجید و همچنین در صورت نیاز برای افراد معرفی کننده تخفیف هایی قائل شوید. در صورتی که شخص معرف یکی از افراد سیستم می باشد آن را میتوانید از لیست سمت راست انتخاب کنید و در صورتی که اطلاعات شخص در سیستم نمی باشد آن را می توانید از قسمت سمت چپ فرم ثبت نمایید.
قابلیت ثبت چند معرف برای یک شخص نیز وجود دارد.
نحوه آشنایی- > سنجش میزان نحوه های آشنایی و شیوه های مختلف تبلیغاتی با ثبت اطلاعات این بخش به دست خواهد آمد.
شما می توانید از لیست سمت راست نحوه آشنایی را انتخاب نمایید و یا آن را از قسمت چپ فرم ثبت نمایید. همچنین از قسمت تنظیمات و در بخش اطلاعات پایه می توانید نحوه های آشنایی را مدیریت کنید.
برای یک شخص می توانید چند نحوه آشنایی نیز انتخاب کنید.
تاریخ ثبت نام -> تاریخ مراجعه شخص و ثبت اطلاعات در سیستم را در این بخش وارد کنید . این فیلد در گزارش گیری ها کاربرد خواهد داشت.
توضیحات -> در صورتی که بخواهید توضیحات اضافه ای درباره زبان آموزان خود داشته باشید می توانید آن را در این بخش وارد نمایید . به عنوان مثال شخص دچار بیماری خاص می باشد و یا در روزهای زوج فقط می تواند شرکت کند.
این توضیحات در پنل زبان آموز نرم افزار ویندوز به پرسنل نمایش داده خواهد شد.
نوبت تعیین سطح -> در صورتی که می خواهید به شخص نوبت تعیین سطح تخصیص دهید می توانید نوبت های تعریف شده از قبل را در این قسمت انتخاب نمایید.
تصویر پرسنلی -> در صورت نیاز می توانید تصویر پرسنلی شخص را نیز در سیستم ثبت نمایید تا در مکان های مورد نیاز به نمایش گذاشته شود(نسبت سایز این تصویر 4*3 می باشد)
برای انتخاب عکس می توانید این کار را به 3 روش انجام دهید. روش اول انتخاب از کامپیوتر - روش دوم گرفتن عکس از وب کم - روش سوم اسکن از طریق اسکنر
فایل اسکن -> در صورتی که بخواهید می توانید فایل اسکن ثبت نام شخص را در سیستم وارد کنید.
پس از ورود اطلاعات فوق با زدن کلید تایید اطلاعات شما ثبت خواهد شد.
بعد از ثبت به جدول کاربران در منوی ثبت نام -> قسمت ثبت نام و مدیریت کاربران رفته و سپس نام شخص را جستجو کنید.
سپس از جدول موجود در جلوی نام شخص در قسمت عملیات بر روی حساب ها کلیک نمایید
در این قسمت حساب های شخص برای شما به نمایش گذاشته می شود
توجه داشته باشید در صورتی که این شخص در سیستم شما در سایر سمت ها مثل استادی و یا پرسنلی فعالیت می کند از همین قسمت می توانید با کلیک بر روی + اکانت دیگر را برای ایشان ثبت نمایید.
برای ویرایش اطلاعات حساب کاربری نیز می توانید بر روی ویرایش در جلوی حساب کاربری کلیک کنید.
توجه داشته باشید که اکانت شخص حتما باید فعال باشد و گزینه بلاک تیک نخورده باشد
حال به قسمت مدیریت کاربران باز می گردیم
در این قسمت شما در جلوی نام شخص می توانید از گزینه ویرایش اطلاعات برای تغییر مشخصات استفاده کنید.
همچنین در صورت نیاز به حذف اطلاعات شخص می توانید از گزینه حذف در جلوی نام شخص استفاده کنید. توجه داشته باشید با حذف اطلاعات شخص تمامی سوابق آن نظیر حضوروغیاب ، مالی و اطلاعات آموزشی این شخص حذف خواهد شد بنابراین در صورت وجود این اطلاعات سیستم به شما اجازه حذف را نخواهد داد. پیشنهاد میشود به جای گزینه حذف ، به قسمت ویرایش رفته و کاربر را غیر فعال کنید با این کار دیگر شخص در موسسه فعال نخواهد بود و تمامی امکانات سیستم از وی سلب خواهد شد.