1ثبت و مدیریت کلاس ها

ویدئو آموزشی ثبت و مدیریت کلاس ها با کیفیت معمولی

ویدئو آموزشی ثبت و مدیریت کلاس ها با کیفیت عالی

برای ورود به این بخش از منوی آموزشی وارد فرم مدیریت کلاس ها شوید.
کلاس ها در شروع هر ترم باید ایجاد شوند و لازمه ی ثبت نام افراد و سایر اطلاعات آنها می باشد.
در این فرم شما قادر به مدیریت و ثبت کلاس ها می باشید. برای افزودن مورد جدید بر روی + کلیک کنید.
در این قسمت هر یک از اطلاعات را توضیح می دهیم.
دوره : دوره ای که قصد دارید برای آن کلاسی تشکیل دهید.
شماره ترم : شماره ترمی از دوره انتخابی که قصد دارید برای آن کلاس تشکیل دهید.
پس از انتخاب ترم ، اطلاعاتی که در قسمت ترم بندی برای پیشفرض کلاس ها تعریف کرده اید در این قسمت به صورت اتوماتیک پر خواهد شد تا روند ثبت کلاس سریعتر انجام شود. برای انجام این کار می توانید آموزش ترم بندی را ملاحظه فرمایید.
عنوان : عنوانی که کلاس از آن در همان ترم قابل شناسایی باشد. توجه داشته باشید که عنوان در گزارش های مختلف نرم افزار به کار برده شده است بنابراین عنوانی را وارد کنید که برای پرسنل و زبان آموزان شما قابل فهم باشد. مثل F&F 1 - زوج
کد دستی : کد کلاس می باشد که در تمام فرم های نرم افزار نمایش داده می شود و شما از طریق آن می توانید پیگیری کلاس خود را سریعتر انجام دهید. همچنین می توانید در فیلدهایی که کلاس باید انتخاب شود بازدن کد کلاس و زدن اینتر کلاس مورد نظر خود را به حالت انتخاب در آورید. کد کلاس باید به صورت یکتا باشد و همچنین می توانید کد را برای خود به صورت مفهومی پیاده سازی کنید. به عنوان مثال می توانید 2 رقم اول را برای سال و رقم دوم را ترم و رقم سوم را رده سنی و 2 رقم بعد را برای ترم مدنظر خود و حالت های مختلف دیگر که بعدا بتوانید از مشاهده کد کلاس ، برخی از اطلاعات آن را تشخیص دهید. ورود به این سبک الزامی نمی باشد اما می تواند به شما کمک کند . همچنین در صورتی که کد کلاس را تمایل ندارید به صورت دستی وارد کنید می توانید به صورت خودکار و از طریق کلید کنار آن پٌر کنید.
ترم فصلی : باید ترمی که می خواهید کلاس در آن برگزار شود را انتخاب کنید. پس از انتخاب ترم تاریخ شروع و پایان کلاس نیز به صورت اتوماتیک پٌر خواهد شد. نحوه ثبت ترم های فصلی در آموزش ترم های آموزشگاهی شرح داده شده است.
آزمون مشترک : در صورتی که تیک این گزینه را فعال کنید و در ترم فصلی انتخاب شده تنظیمات مربوط به آزمون مشترک را وارد نموده باشید ، سیستم یک جلسه به انتهای جلسات این کلاس ، برای آزمون مشترک اضافه خواهد کرد. شما می توانید خودتان به صورت دستی نیز این مورد را در تقویم آموزشی وارد کنید و این گزینه تنها در صورت برگزاری آزمون نهایی یک ترم در یک روز و ساعت کاربرد خواهد داشت.
توضیحات : توضیحاتی مربوط به کلاس که می توانید برای سایر پرسنل ثبت کنید. توجه داشته باشید که این توضیحات فقط به پرسنل نمایش داده خواهد شد.
نمایش : فقط کلاس های فعال در نرم افزار نمایش داده می شوند بنابراین برای استفاده از این کلاس این گزینه را فعال کنید. کاربرد این گزینه در زمان ویرایش است و زمانی که شما بخواهید کلاس را به صورت موقت معلق کنید تا در فرم های نرم افزار نمایش داده نشود.
سقف نمره : مجموع نمره نهایی کلاس که برابر است با نمره میانترم + نمره پایانترم + نمرات مهارت ها. معمولا این نمره از 100 در نظر گرفته می شود.
نمره قبولی : حداقل نمره ای که زبان آموز برای قبول شدن در کلاس باید دریافت کند. به عنوان مثال 70
نمره مشروط : نمره ای کمتر از نمره قبولی که زبان آموز فقط با مجوز توسط موسسه می تواند در کلاس بالاتر شرکت کند. به عنوان مثال اگر این نمره 65 و نمره قبولی 70 باشد ، زبان آموزانی که بین 65 تا 69 شوند را سیستم مشروط اعلام خواهد کرد. در صورتی که تمایل به استفاده از نمره مشروط ندارید این نمره را برابر با نمره قبولی قرار دهید.
حد اکثر نمره میانترم : نمره ای که برای میانترم در نظر می گیرید . به عنوان مثال 20 از 100 . در صورتی که از میانترم استفاده نمی کنید این نمره را 0 قرار دهید.
حداکثر نمره پایان ترم : نمره ای که برای آزمون پایانی در نظر می گیرید . به عنوان مثال 30 از 100 . در صورتی که کلاسی آزمون پایانی نداشت ، این مقدار را 0 قرار دهید.
فوق برنامه : در صورتی که از ماژول کلاس های فوق برنامه مثل کلاس فیلم تمایل به استفاده دارید این گزینه را فعال کنید.
نمره فوق برنامه : نمره ای که برای فوق برنامه در نظر گرفته می شود.
سقف ظرفیت : حداکثر ظرفیت کلاس.
حد نصاب : حداقل تعداد افراد برای تشکیل کلاس.
انتخاب استاد : استادی که باید کلاس را تدریس کند. در ادامه ی روند ثبت کلاس می توانید استاد جایگزین را مشخص کنید و این فیلد مربوط به استاد اصلی کلاس می باشد.
مبلغ ثبت نام هر زبان آموز : مبلغ شهریه هر زبان آموز.
مبلغ حق التدریس هر جلسه : مبلغ حق التدریس استاد در هر جلسه از کلاس.
جنسیت : جنسیت کلاس که می توانید هر 2 را نیز تیک بزنید. به عنوان مثال در صورتی که جنسیت کلاس را پسران قرار دهید فقط پسران اجازه شرکت در کلاس را خواهند داشت.
پک کالا : در صورتی که تمایل دارید پک کالایی به صورت پیشفرض برای زبان آموزان این کلاس انتخاب شود این گزینه را مقدار دهی کنید.
تعداد جلسات : تعداد جلسات کلاس.
تاریخ شروع : تاریخ شروع اولین جلسه از کلاس.
تاریخ پایان : تاریخ آزمون پایان ترم و یا جلسه آخر کلاس.
نمایش نمره میانترم به استاد : در صورتی که نمره میانترم را استاد باید در سایت و اپلیکیشن وارد کنید این گزینه را فعال کنید و در صورتی که تمایل دارید پرسنل موسسه این نمره را وارد کند این تیک را غیر فعال کنید.
نمایش نمره پایانترم به استاد : در صورتی که نمره پایانترم را استاد باید در سایت و اپلیکیشن وارد کنید این گزینه را فعال کنید و در صورتی که تمایل دارید پرسنل موسسه این نمره را وارد کند این تیک را غیر فعال کنید.
پس از ثبت موراد بالا بر روی ثبت کلیک نمایید.
پس از ثبت برای گذراندن مراحل ثبت کلاس از شما سوالاتی پرسیده می شود که شما می توانید با زدن بر روی کلید بله به فرم های مربوط به کلاس که در آموزش های بعدی توضیح داده می شود منتقل شوید تا فرایند ثبت کلاس را سریعتر انجام دهید.
در فرم اصلی کلاس ها شما می توانید کلاس های خود را ویرایش و حذف کنید و عملیات مربوطه را بر روی آنها انجام دهید.
در بالای جدول یک سری گزینه ها برای جستجو و دستیابی به کلاس مد نظر شما می باشد که با استفاده از آن می توانید سریعتر به کلاس هدف خود رسیده و تنظیمات دلخواه خود را بر روی آن انجام دهید. فیلد جستجوی متنی روی تمامی فیلدهای جدول از جمله کد ، عنوان ، نام استاد و ... جستجو را انجام می دهد که برای دسترسی سریعتر می توانید از عنوان و یا کد در این فیلد بهره بیشتری را ببرید. سایر گزینه نیز با فعال کردن آنها فیلترهای تاریخی را اعمال خواهند کرد.
توجه داشته باشید کلاس هایی که نمرات آنها نهایی می شود در حالت پایان یافته قرار دارند که شما می توانید با کلیک بر روی این گزینه آنها را نیز مشاهده فرمایید.
برای ویرایش کلاس می توانید از آیکون ویرایش در جلوی آن استفاده کنید. نکاتی در هنگام ویرایش در مورد فیلدهای تاریخ شروع و پایان و مبلغ شهریه و حق التدریس استاد وجود دارد.
در صورت تغییر مبلغ شهریه و وجود زبان آموز در کلاس ، سیستم از شما سوال خواهد کرد که تمایل به تغییر مبلغ بدهی زبان آموزان کلاس هستید؟ در صورتی که بر روی بله کلیک نمایید مبلغ شهریه زبان آموزان ثبت نام شده این کلاس تغییر خواهد کرد و در صورتی که بر روی خیر کلیک کنید ثبت نام های جدید کلاس تغییر خواهند کرد.
پس از تغییر مبلغ حق التدریس استاد نیز چنین متنی نمایش داده می شود که در قسمت حقوق اساتید تاثیر گذار می باشد و شما می توانید مبلغ جلسات را به مبلغ جدید ویرایش کنید.
و در صورت تغییر تاریخ شروع و پایان سیستم از شما سوالی مبنی بر تغییر تقویم آموزشی خواهد پرسید که در صورت زدن گزینه بله به فرم چینش تقویم منتقل خواهید شد.
نکته دیگر راجع به ویرایش استاد می باشد که با تغییر آن ، سیستم به صورت اتوماتیک در صورتی که تقویم آموزشی را ثبت کرده باشید ، استاد جلسات ثبت شده را تغییر خواهد داد.
پس از اعمال تغییرات مورد نیاز بر روی تایید کلیک نمایید.
برای حذف کلاس نیز می توانید بر روی آیکن حذف در جلوی هر کلاس کلیک نمایید. توجه داشته باشید با حذف کلاس تمام اطلاعات مربوط به آن نظیر اطلاعات مالی ، حضوروغیاب ، نمرات پایانی ، زبان آموزان و ... حذف خواهد شد بنابراین سیستم در صورت وجود اطلاعات زبان آموزان اجازه حذف را به شما نخواهد داد و باید ابتدا زبان آموزان را از کلاس حذف کنید.
در انتهای هر کلاس در جدول موجود نیز یک سری عملیات برای دسترسی سریع وجود دارد .
گزینه اول مربوط به مهارت های کلاس می باشد که شما می توانید بسته به نیاز خود آن را کم و یا زیاد کنید.
گزینه دوم مربوط به برنامه هفتگی می باشد که با زدن آن به فرم مدیریت برنامه هفتگی منتقل می شوید.
گزینه سوم مربوط به ثبت تقویم آموزشی می باشد و در صورتی که برنامه هفتگی کلاس را ثبت کرده باشید به فرم مربوطه منتقل خواهید شد.
گزینه چهارم مربوط به ثبت کلاس می باشد که بازدن بر روی آن می توانید بر روی آن به فرم ثبت نام در کلاس جامع منتقل شوید و کلاس مورد نظر شما انتخاب شود.
همچنین برای کلاس های پایان یافته یک گزینه اضافه وجود دارد تحت عنوان عدم پایان که در صورت کلیک بر روی آن خواهید توانست کلاس هایی که نمرات پایانی آنها ثبت شده است را مجدد ویرایش کنید و نمرات آن را تغییر دهید. توجه داشته باشید که در صورت استفاده از این کلید ، مجدد باید نمرات را ثبت نهایی کنید تا کلاس بسته شود.