5ثبت نام در کلاس

ویدئو آموزشی ثبت نام در کلاس با کیفیت معمولی

ویدئو آموزشی ثبت نام در کلاس با کیفیت عالی

در این آموزش قصد داریم اصلی ترین بخش نرم افزار ، یعنی ثبت نام زبان آموزان در کلاس ها را توضیح دهیم.
برای ثبت نام در کلاس 2 فرم مجزا وجود دارد
فرم اول ثبت نام جامع
فرم دوم ثبت نام زبان آموزی
ابتدا فرم اصلی که همان ثبت نام در کلاس جامع می باشد را خدمت شما شرح می دهیم.
برای ورود به این فرم از منوی آموزشی وارد بخش ثبت نام در کلاس شده و سپس بر روی ثبت نام جامع کلیک نمایید.
در این فرم شما ابتدا باید کلاس مورد نظر خود را در بالای فرم انتخاب نمایید. که برای این کار هم می توانید با تایپ کد کلاس در فیلد و زدن کلید اینتر این کار را انجام دهید و هم از طریق آیکن کنار فیلد فرم انتخاب کلاس را باز نمایید و سپس با فیلترهای موجود کلاس خود را یافته و آن را انتخاب نمایید.
پس از انتخاب کلاس ، زبان آموزان ثبت نام شده آن کلاس در جدول پایین به نمایش گذاشته می شوند.
برای ثبت نام ، پس از انتخاب کلاس می بایست زبان آموز و یا زبان آموزانی که تمایل به ثبت نام در این کلاس را دارند انتخاب نمایید. برای انتخاب زبان آموز نیز ، می توان با تایپ کدملی و یا کداستاندارد شخص در فیلد آن و زدن کلید اینتر ، زبان آموز را انتخاب کرد و یا از طریق آیکون کنار فیلد اقدام به باز کردن فرم انتخاب زبان آموز کرده و سپس زبان آموز خود را انتخاب کنید.
شما برای انتخاب زبان آموز می توانید یک یا چند زبان آموز را به صورت همزمان وارد کنید و توجه داشته باشید که باید شرایط آنها دقیقا مشابه باشد تا بتوانید از ثبت چندتایی بهره ببرید.
پس از انتخاب زبان آموز می توانید فیلد تاریخ ثبت نام را وارد نمایید که به صورت پیشفرض تاریخ روز جاری در آن قرار گرفته است.
هزینه کلاس گزینه بعدی می باشد که بعد از انتخاب کلاس به صورت اتوماتیک پٌر می شود و قابلیت تغییر را ندارد و شما در صورتی که تمایل به تغییر دارید باید به فرم مدیریت کلاس مراجعه کرده و سپس هزینه شهریه را در آنجا تغییر دهید. و در صورتی که هزینه ثبت نام زبان آموزی ، باید کمتر از مبلغ کلاس در نظر گرفته شود، از تخفیف استفاده خواهد شد.
گزینه بعدی وضعیت ثبت نام در کلاس می باشد که در حالت اولیه سیستم دارای 3 نوع می باشد که هر کدام را شرح می دهیم.
ثبت نام قطعی : زبان آموزانی که به صورت کامل وضعیت شرکت در کلاس آنها مورد تایید است و از نظر مالی مشکلی ندارند . توجه داشته باشید که تنها این نوع از زبان آموزان در لیست های اساتید و لیست کلاسی نمایش داده خواهند شد.
رزرو : ثبت نام موقت می باشد و تا زمان تعیین تکلیف مالی باید در همین حالت باشند.
انصرافی : زبان آموزانی که پس از ثبت نام رزرو یا قطعی تمایل به لغو ثبت نام خود را دارند.
توجه داشته باشید در صورتی که زبان آموز از نظر مالی مورد تایید است شما می توانید نوع ثبت نام وی را در حالت ثبت نام قطعی قرار دهید.
مورد بعدی مربوط به تخفیف می باشد که می توانید با انتخاب گروه تخفیف برای شخص تخفیفی را اعمال کنید.نحوه ثبت گروه های تخفیف در آموزش های قبلی توضیح داده شده است.
در صورتی که تمایل دارید تخفیف را بدون استفاده از گروه تخفیف و به صورت دستی اعمال کنید می توانید با انتخاب گروه تخفیف دستی درصد و یا مبلغ تخفیف مورد نظر خود را وارد کنید.
مورد بعدی مربوط به پک کالا می باشد. پک کالا زمانی کاربرد دارد که شما بخواهید به راحتی چند مورد کالا را در حین ثبت نام تنها با انتخاب آن به فروش برسانید . در واقع پک کالا ، یک یا چند کالا می باشد که همیشه قرار است به زبان آموزان ترم خاصی ارائه شود. بنابراین شما با تعریف پک کالا خواهید توانست به جای ثبت فاکتور در قسمت فروشگاه این کار را به عهده سیستم گذاشته تا سرعت عمل بخش ثبت نام بالاتر رود. نحوه ثبت پک کالا در آموزش های بعدی ارائه خواهد شد.
گزینه بعدی مربوط به پیشفروش کالا می باشد و کاربرد آن زمانی می باشد که شما تمایل دارید فاکتور کالا برای زبان آموز ثبت شود و موارد مالی آن محاسبه شود و در آینده کالا تحویل زبان آموز انجام شود. زیرا ممکن است برای تحویل کالا شما موجودی نداشته باشید و بخواهید در روزهای آتی کالا را به زبان آموز تحویل دهید.
گزینه بعدی مربوط به دریافت هزینه سریع می باشد که در صورتی که شما یک زبان آموز را انتخاب کرده باشید کاربرد خواهد داشت و درصورتی که چند زبان آموز انتخاب کرده باشید فقط برای مورد اول این فرم باز خواهد شد. در صورتی که بخواهید بلافاصله بعد از ثبت نام ، فرم دریافت وجه از زبان آموز باز شود می توانید این گزینه را فعال کنید.
نحوه کار با فرم دریافت وجه در آموزش دریافت هزینه ثبت نام در موسسه توضیح داده شده است.
در پایین فرم لیست زبان آموزان ثبت نام شده در کلاس انتخابی می باشد که شما می توانید عملیات مختلفی را بر روی آنها انجام دهید.
در جلوی نام هر شخص یک سری عملیات وجود دارد که هر کدام را توضیح می دهیم.
دریافت هزینه : می توانید برای دریافت وجه مجدد از این گزینه استفاده کنید.
چاپ : رسید مالی این شخص در این کلاس را به صورت کامل چاپ می کند.
گزینه ویرایش : وضعیت ثبت نام شخص را می توانید با این گزینه ویرایش کنید.
حذف : می توانید زبان آموز را از کلاس حذف کنید. توجه داشته باشید که با حذف تمام اطلاعات مالی و آموزشی شخص در کلاس حذف خواهد شد.
چاپ انواع پرداخت : شما می توانید بر اساس نوع پرداخت ، رسید شخص را چاپ کنید. با کلیک بر روی باید نوع پرداخت مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس بر روی چاپ کلیک کنید. در صورتی که بخواهید فقط آخرین رسید مربوط به شخص در آن نوع پرداخت را چاپ کنید می توانید تیک آخرین سند را نیز فعال کنید.
چاپ کل اسناد : مانند گزینه چاپ تمامی اسناد مالی شخص را در این کلاس چاپ می کند.
چاپ آخرین سند : آخرین دریافتی از شخص را چاپ می کند.
چاپ کارت ورود به جلسه : کارت ورود به جلسه آزمون پایانترم را چاپ می کند.
اصلاح مبالغ دریافتی : مبالغ دریافتی شخص در این کلاس را می توانید ویرایش کنید. با زدن بر روی این گزینه لیست پرداختی های شخص در فرم نمایش داده می شود که با زدن کلید ویرایش می توانید تاریخ و مبلغ شخص را ویرایش کنید و با زدن کلید حذف مبلغ پرداختی شخص حذف خواهد شد.
مبالغ بدهکاری : لیستی از موارد که زبان آموز در این کلاس بدهکار شده است را نمایش می دهد.زیرا شما ممکن است در این بخش برای شخصی کالا نیز ثبت کرده باشید و تصمیم داشته باشید آن را حذف کنید از این قسمت می توانید این کار را انجام دهید و مبالغ بدهکاری را حذف کنید.
برای چاپ لیست زبان آموزان کلاس نیز می توانید از گزینه چاپ بالای گرید استفاده کنید.
یک سری عملیات دیگر در بالای جدول زبان آموزان وجود دارد که شما می توانید با انتخاب زبان آموزان از جدول پایین و انتخاب گزینه مورد نظر عملیات را بر روی آنها انجام دهید.
هریک از این گزینه ها را نیز شرح می دهیم.
انصراف : در صورتی که بخواهید انصراف شخصی را در کلاس ثبت کنید کافی است شخص را در لیست پایین انتخاب کرده و بر روی انصراف کلیک نمایید.با زدن کلید انصراف ، کادری برای شما باز می شود که شما می توانید تاریخ انصراف و مبلغ جریمه شخص بابت جلسات شرکت کرده تا کنون را وارد کنید و یا آن را برابر با 0 قرار دهید و سپس بر روی تایید کلیک کنید. پس از ثبت انصراف شما می توانید یک سری عملیات جدید برای کاربر ثبت کنید که هر کدام را شرح می دهیم.
بازگشت از انصراف : این گزینه مجدد کاربر را به حالت ثبت نام باز می گرداند و مبالغ مالی آن نیز اصلاح می شود.
دریافت هزینه : در صورتی که زبان آموز شهریه خود را پرداخت نکرده باشد و شما برای آن مبلغ جریمه در نظر گرفته باشید می توانید آن مبلغ را دریافت کنید.
پرداخت هزینه : در صورتی که بخواهید مبلغ پرداختی زبان آموز را پس از انصراف ، به آن بازگردانید این گزینه کاربرد خواهد داشت.

ثبت پک : در صورتی که بخواهید پس از ثبت نام ، پک کالایی به زبان آموز ارائه کنید می توانید از این طریق اقدام کنید و تفاوت آن با اینکه کالا را در قسمت فروشگاه به زبان آموز ارائه کنید در این است که در این قسمت زبان آموز در این کلاس بدهکار می شود و در فیش شهریه کلاس کالاهای پک قید می شود.
ثبت تخفیف : در صورتی که حین ثبت نام به کاربر تخفیف ارائه نکرده باشید می توانید از این گزینه استفاده کنید. پس از انتخاب گروه تخفیف می توانید تخفیف را به شخص یا اشخاص انتخابی نسبت دهید.
انتقال : در صورتی که بخواهید زبان آموز را با کلیه اطلاعات مالی (تخفیف - کالاها و سوابق پرداخت شخص) در این کلاس ، به کلاس مشابه دیگری انتقال دهید می توانید از این گزینه استفاده نمایید که پس از کلیک بر روی آن ، فرم انتخاب کلاسی باز می شود و شما باید کلاسی که قرار است زبان آموز به آن منتقل شود را انتخاب کنید.
پیامک بدهکاری : در صورتی که شخص در کلاس بدهکار باشد این گزینه فعال خواهد بود و شما را به فرم ارسال پیامک منتقل خواهد کرد. در صورتی که از این کلید به فرم ارسال پیامک منتقل شوید ، در آن فرم شخص انتخاب خواهد شد و متنی به عنوان متن پیشفرض در متن پیامک قرار خواهد گرفت. شما می توانید متن پیشفرض را در منوی تنظیمات ، به فرم تنظیمات سیستم رفته و در بخش پیامک متن پیشفرض را تنظیم نمایید.
گزینه بعدی مربوط به فروش کالا می باشد که شما را به فرم فاکتور منتقل می کند با این تفاوت که در صورتی که از این فرم به فرم ثبت فاکتور منتقل شوید ، در رسید پرداخت شهریه این کلاس اقلام ثبت شده در فاکتور نیز نمایش داده خواهد شد.

فرم دوم مربوط به ثبت نام زبان آموزی می باشد که برای ورود به این فرم باید از منوی آموزشی وارد بخش ثبت نام در کلاس شوید و سپس ثبت نام زبان آموزی را انتخاب نمایید.
پس از ورود به این فرم ابتدا سیستم از شما درخواست می کند تا زبان آموزی را انتخاب کنید که شما می توانید با استفاده از جستجو زبان آموز مورد نظر خود را یافته وسپس بر روی انتخاب در جلوی نام آن کلیک نمایید.
این فرم شامل 2 بخش می باشد
بخش اول ، سمت راست فرم می باشد که از طریق آن می توانید زبان آموز را در کلاس ثبت نام کنید و بخش دوم مربوط به سمت چپ فرم می باشد که شما می توانید کلاس های ثبت نام شده جاری شخص را ملاحظه کنید و عملیات لازم را انجام دهید.
در سمت راست لیست کلاس ها بر 2 اساس هوشمند و جاری نمایش داده می شود.
منظور از هوشمند این است که سیستم با بررسی سوابق آخرین کلاس شخص که در آن شرکت کرده است ، کلاس های هم سطح موسسه را برای ثبت نام شخص به آن پیشنهاد می کند و منظور از جاری کلیه کلاس های جاری موسسه می باشد که می توانید آنها را جستجو کرده و شخص را ثبت نام کنید.
در سمت چپ لیست کلاس های ثبت نام شده می باشد که شما می توانید مانند فرم ثبت نام جامع عملیات لازم را بر روی آن انجام دهید که هریک مجدد بیان می شود.

دریافت هزینه : می توانید برای دریافت وجه مجدد از این گزینه استفاده کنید.

چاپ : رسید مالی این شخص در این کلاس را به صورت کامل چاپ می کند.

گزینه ویرایش : وضعیت ثبت نام شخص را می توانید با این گزینه ویرایش کنید.

حذف : می توانید زبان آموز را از کلاس حذف کنید. توجه داشته باشید که با حذف تمام اطلاعات مالی و آموزشی شخص در کلاس حذف خواهد شد.

چاپ انواع پرداخت : شما می توانید بر اساس نوع پرداخت ، رسید شخص را چاپ کنید. با کلیک بر روی باید نوع پرداخت مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس بر روی چاپ کلیک کنید. در صورتی که بخواهید فقط آخرین رسید مربوط به شخص در آن نوع پرداخت را چاپ کنید می توانید تیک آخرین سند را نیز فعال کنید.

چاپ کل اسناد : مانند گزینه چاپ تمامی اسناد مالی شخص را در این کلاس چاپ می کند.

چاپ آخرین سند : آخرین دریافتی از شخص در این کلاس را چاپ می کند.

چاپ کارت ورود به جلسه : کارت ورود به جلسه آزمون پایانترم برای این کلاس را چاپ می کند.

اصلاح مبالغ دریافتی : مبالغ دریافتی شخص در این کلاس را می توانید ویرایش کنید. با زدن بر روی این گزینه لیست پرداختی های شخص در فرم نمایش داده می شود که با زدن کلید ویرایش می توانید تاریخ و مبلغ شخص را ویرایش کنید و با زدن کلید حذف مبلغ پرداختی شخص حذف خواهد شد.

مبالغ بدهکاری : لیستی از موارد که زبان آموز در این کلاس بدهکار شده است را نمایش می دهد.زیرا شما ممکن است در این بخش برای شخصی کالا نیز ثبت کرده باشید و تصمیم داشته باشید آن را حذف کنید از این قسمت می توانید این کار را انجام دهید و مبالغ بدهکاری را حذف کنید.
برای چاپ لیست کلاس های شخص نیز می توانید از گزینه چاپ بالای گرید استفاده کنید.

یک سری عملیات نیز در بالای جدول وجود دارد که شما می توانید با انتخاب کلاس این عملیات را بر روی آن انجام دهید.
هریک از این گزینه ها را نیز شرح می دهیم.

انصراف : در صورتی که می خواهید انصراف شخص را در کلاس ثبت کنید بر روی انصراف کلیک نمایید.با زدن کلید انصراف ، کادری برای شما باز می شود که شما می توانید تاریخ انصراف و مبلغ جریمه شخص بابت جلسات شرکت کرده تا کنون را وارد کنید و یا آن را برابر با 0 قرار دهید و سپس بر روی تایید کلیک کنید. پس از ثبت انصراف شما می توانید یک سری عملیات جدید برای کاربر ثبت کنید که هر کدام را شرح می دهیم.
بازگشت از انصراف : این گزینه مجدد کاربر را به حالت ثبت نام باز می گرداند و مبالغ مالی آن نیز اصلاح می شود.
دریافت هزینه : در صورتی که زبان آموز شهریه خود را پرداخت نکرده باشد و شما برای آن مبلغ جریمه در نظر گرفته باشید می توانید آن مبلغ را دریافت کنید.
پرداخت هزینه : در صورتی که بخواهید مبلغ پرداختی زبان آموز را پس از انصراف ، به آن بازگردانید این گزینه کاربرد خواهد داشت.

ثبت پک : در صورتی که بخواهید پک کالایی به زبان آموز انتخاب شده ارائه کنید می توانید از این طریق اقدام کنید و تفاوت آن با اینکه کالا را در قسمت فروشگاه به زبان آموز ارائه کنید در این است که در این قسمت زبان آموز در این کلاس بدهکار می شود و در فیش شهریه کلاس کالاهای پک قید می شود.

ثبت تخفیف : در صورتی که حین ثبت نام به کاربر تخفیف ارائه نکرده باشید می توانید از این گزینه استفاده کنید. پس از انتخاب گروه تخفیف می توانید تخفیف را به شخص انتخابی نسبت دهید.

انتقال : در صورتی که بخواهید زبان آموز را با کلیه اطلاعات مالی (تخفیف - کالاها و سوابق پرداخت شخص) در این کلاس ، به کلاس مشابه دیگری انتقال دهید می توانید از این گزینه استفاده نمایید که پس از کلیک بر روی آن ، فرم انتخاب کلاسی باز می شود و شما باید کلاسی که قرار است زبان آموز به آن منتقل شود را انتخاب کنید.

گزینه بعدی مربوط به فروش کالا می باشد که شما را به فرم فاکتور منتقل می کند با این تفاوت که در صورتی که از این فرم به فرم ثبت فاکتور منتقل شوید ، در رسید پرداخت شهریه این کلاس اقلام ثبت شده در فاکتور نیز نمایش داده خواهد شد.
همچنین در بالای لیست کلاس ها یک آیکن آدمک وجود دارد که با کلیک بر روی آن می توانید زبان آموز خود را تغییر دهید.